...kniha je ženského rodu


Doporučujeme

Vřeteno osudu: Mezi kolébkou a hrobem

(Román o životě a smrti Karla Jaromíra Erbena)

Vřeteno osudu: Mezi kolébkou a hrobem

Autor:

Vázaná, lamino matné, formát 145x207 mm, 408 stran
Doporučená maloobchodní cena: Kč 399,-

Cena pro Vás: 389

Kdo by neznal tajemné, strašidelné balady z legendární sbírky Kytice! Co však víme o životě jejich autora Karla Jaromíra Erbena? Málokdo tuší, že se pod maskou seriózního, tichého muže skrýval vášnivý romantik, jenž si do deníků zapisoval děsivé sny, žil ve stínu smrti, vedl hovory s duchem mrtvého bratra-dvojčete, trpěl problematickými vztahy k ženám a skrýval hrůzné tajemství Záhořova lože. Zkušený romanopisec Otomar Dvořák poodhalil oponu nad nelehkým životem tvůrce, který musel svádět dramatický boj s nepřízní osudu, aby pro budoucí generace zachránil svět starých slovanských mýtů, obřadů, pověr, písní a pohádek. V románovém příběhu, pojatém, jako by ho vyprávěl sám Erben, se ocitneme ve víru bouřlivých událostí devatenáctého století a setkáme se s významnými osobnostmi té doby (Mácha, Palacký, Havlíček Borovský, Tyl, Němcová, Frič, Šafařík a jiní), ale poznáme také Erbenův osobní život, zejména vřelý vztah k životní lásce Betynce, jejich předčasně zemřelému synáčkovi a třem dceruškám.
Kolébka a hrob jako by byly milníky, mezi nimiž se neustále klikatila Erbenova životní cesta. Na jejím konci však čekala víra a naděje…
První vydání románu mělo velký čtenářský ohlas a bylo brzy vyprodáno. V roce 2023 proto přicházíme s druhým, upraveným a rozšířeným počinem, jímž chceme připomenout 170. výročí prvního vydání proslulé Erbenovy Kytice.

Ukázky z knihy