...kniha je ženského rodu


Doporučujeme

Edith Whartonová

Edith Whartonová (24. ledna 1862 New York – 11. srpna 1937 Saint-Brice-sous-Forêt) byla americká prozaička, laureátka Pullitzerovy ceny (jako vůbec první žena), třikrát nominovaná na Nobelovu cenu. Jakožto přední osobnost uměleckého a společenského života své doby se stýkala s celou řadou slavných mužů a žen, a to i ve frankofonním světě, neboť hovořila a psala také francouzsky a ve Francii též pobývala.
Její důvěrná obeznámenost se světem bohatých a privilegovaných, spojená s jejím literárním talentem a smyslem pro humor, dala zrod celé řadě slavných románů a novel – jmenujme jen Věk nevinnosti, Triumf noci, Matčino pokání, Dům radovánek či Zima, Léto. Druhou spisovatelskou polohu našla ve strašidelných povídkách (česky např. ve výboru Tichým krokem kráčí strach).
Zajímala se též o zahradní architekturu a interiérový design a o tomto oboru také publikovala řadu knih. Za svou reportérskou a charitativní činnost v první světové válce byla jmenována rytířkou Řádu čestné legie.
Její dvoudílný román Dům nevinnosti (poprvé vydaný v roce 1905) vychází v Nakladatelství ČAS na jaře a na podzim 2014 ve vůbec prvním moderním českém překladu.

Knihy autora v Nakladatelství ČAS