...kniha je ženského rodu


Doporučujeme

Tajemství pražských klášterů – Hrad a Hradčany

(2., rozšířené vydání)

Tajemství pražských klášterů – Hrad a Hradčany

Autor:

Vázaná, lamino lesklé, formát 130x200 mm, 304 stran + 40 stran fotografií na křídě; 125 barevných fotografií, 122 černobílých fotografií a reprodukcí
Doporučená maloobchodní cena: Kč 399,-

Cena pro Vás: 389

Spisovatel, cestovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý vás znovu zve na cestu do míst, kde se po staletí odehrávají nevšední, ba zázračné příběhy. Po úspěchu prvního vydání vám bude v tomto druhém, rozšířeném, opět průvodcem, který odkrývá zjevnou i skrytou krásu, úchvatná zákoutí a tajemství klášterů benediktinek u baziliky sv. Jiří, bosých karmelitek u kostela sv. Benedikta, kapucínů u kostela Panny Marie Andělské a sousední Lorety, a nakonec voršilek u kostela sv. Jana Nepomuckého.
Ačkoli od původního vydání uplynula velmi krátká doba, získalo si takový čtenářský ohlas, že je pro autora nejen ctí, ale i závazkem přijít s obohaceným textem. Opakovaně se tedy vydával do klášterních areálů, hovořil se zasvěcenými osobami a pátral v pramenech, aby mohl přijít s dalšími poznatky, s doplněním a zpřesněním původního textu a s novými fotografiemi.
Vyprávění v tomto vydání znovu propojuje historické události, církevní dějiny, řádový život, popis architektonických a uměleckých památek – a Pepsonův pohled okouzleného poutníka. I díky této kombinaci dosáhlo první vydání popularity a může nyní dostat ještě důstojnějšího „mladšího bratra“.

Ukázky z knihy