...kniha je ženského rodu


Doporučujeme

Cesta národního konzervatismu

Cesta národního konzervatismu

Autor:

Vázaná, formát B5, 216 stran Doporučená maloobchodní cena: Kč 459,-

Cena pro Vás: 449

Kniha si klade za cíl pomoci čtenářům pochopit, proč dochází k rychlému úpadku západních národů a rozkladu tradičního světa, který považujeme za normální a přirozený. Současně také ukazuje, jak je možné tomuto úpadku účinně čelit a vrátit společnost na cestu, která je pro ni funkční a smysluplná.
V psychologické válce nadnárodních elit proti západním národům dochází k prosazování hodnot, které působí destruktivně na národní identitu i tradiční kulturu. Rychle se vytrácí pocit domova, národní soudržnosti i svobody. Západní liberalismus se stává novým totalitním náboženstvím směřujícím k vybudování světa bez hranic a národů, který slouží soukromým zájmům úzké skupiny elit s pocity nadřazenosti vůči obyčejným lidem a národům.
Autoři zastávají názor, že zřejmě jedinou cestou jak se tomuto rozkladu a nové totalitě bránit, je obnova přirozených hodnot, které dělají společnost funkční, soudržnou a svobodnou. Jde o cestu svobodných národních států s jasnou národní identitou a kulturně zakotvených v národní židovsko-křesťanské tradici.
Editoři Robert Kabát a Petr Žantovský, přeložil Robert Kabát.
Vydalo Nakladatelství RIVA, distribuci zajišťuje Nakladatelství ČAS.