...kniha je ženského rodu


Doporučujeme

Táňa Kubátová

Táňa Kubátová, občanským jménem Taťána Kubátová (1958) vystudovala matematickou analýzu na Přírodovědecké fakultě UJEP (nyní Masarykovy univerzity) v Brně. Začala pracovat v Brně jako programátorka a měla možnost zblízka sledovat prudký vývoj výpočetní techniky od starých děrnoštítkových sálových počítačů až po dnešní výkonné osobní. V roce 1997 se s manželem přestěhovala do Prahy a také zde našla zaměstnání ve svém oboru a stala se systémovou programátorkou.
Jejím koníčkem bylo odjakživa psaní, jemuž se věnovala léta, ale psala výhradně „do šuplíku“. Teprve v roce 2003 zkusila nabídnout jeden ze svých příběhů nakladatelům. Vydávání knih se ujalo nakladatelství PETRA, které v roce 2004 a následujících čtyřech letech vyslalo na knižní trh postupně čtrnáct titulů. První byl Dlouhán odnaproti, následovaly Na druhý pokus, Samota pro dva a další. Po několika vydaných titulech se autorka začala podílet také na návrzích obálek pro své knihy.
V roce 2008 odešla na volnou nohu. Věnovala se programování redakčního systému pro tvorbu webu a založila také své vlastní nakladatelství. V něm postupně vydala dvanáct svých nových titulů (Abstinentka – 2009, Nášup – 2009, Štěpánka – 2015, Vrabčák – 2016 a nejnovější Síťovky – 2017) a ve druhém vydání deset starších. Čtenářkám nabídla také překlad klasické polské romantické knihy Heleny Mniszkówny Malomocná (2014) a napsala její pokračování, které vyšlo ve stejném roce pod názvem Valdemar. Knihy vydala také dalším dvěma autorkám, Petře Nachtmanové a Radce Zadinové. Protože se od dětství věnovala i výtvarné tvorbě, návrhů všech knižních obálek i sazby (mimo Nakladatelství ČAS) se ujímá sama.
V Nakladatelství ČAS jí dosud vyšla povídka Vánoční vyznání, zahrnutá do trilogie Vánoční zázraky (2017).
Své knihy nabízí rovněž ve vlastním e-shopu, kde čtenáři naleznou i tituly, které jsou v kamenných obchodech vyprodány: www.obchod.tkweb.cz.
Má ráda četbu, folkovou hudbu, sudoku a umírněnou horskou turistiku.

Více na www.tkweb.cz

Knihy autora v Nakladatelství ČAS