...kniha je ženského rodu


Doporučujeme

Karel Baštář

Karel Baštář (*1945) je hudebník, zpěvák, skladatel a textař. Umělecký příběh této výrazné osobnosti chebského regionu se začal odvíjet v roce 1963, kdy nesporný talent a láska k hudbě předznamenaly jeho celoživotní cestu.
V té době založil první chebskou bigbeatovou skupinu The Skittles, poté následovalo profesionální angažmá v pražské Kučerově instrumentální skupině, odkud již jeho cesta vedla do kapely Expressions. Neméně zajímavé bylo jeho působní se skupinou Fortuna, výjimkou nebyla ani spolupráce s legendárním Jiřím Grossmannem, ale také zahraniční hudební produkce v Německu, Polsku, Rakousku a Norsku. Dalším významným mezníkem v jeho profesionální dráze byl rok 1971, kdy založil skupinu Expanse.
Přestože se umělec za svou bohatou profesionální kariérou příliš neohlíží, je namístě zmínit bezmála pět desítek autorských písní uchovaných na CD a DVD nosičích, které složil, nazpíval a opatřil texty. Mimořádný hlasový projev uplatnil také namluvením Chebských bájí a pověstí, které v reedici na CD také vydal. Za zmínku jistě stojí i spolupráce s populárním zpěvákem Daliborem Jandou, skladatelem Ottou Hoffmanem či kameramanem Milanem Daňkem.
Sbírka Co si myslí zakázaný ovoce (2016) je jeho prvním poetickým počinem.

Knihy autora v Nakladatelství ČAS